You are here

HMS-7 First Tri Honor Roll

Hutchinson Middle School – 7

Principal’s Honor Roll

4.0 GPA

Marianna E. Acosta

Michael J. Appello III

Matticyn G. Beck

Darby Benson

Cooper Dube

Gillian A. Eddington

Konnor M. Fleming

Gracie M. Foster

Stella Foster

Ignacio A. Galindo

Chase M. Garcia

Jerardo Garcia

Joceline M. Garcia

Saundarya D. Gilton

Brett Hamel

Ajae M. Henderson

Colin Henderson

Brynne Hobart

Aaron L. Jefferson

Chase Kepler

Meryn Lanker

Jerry Li

Riley J. Lusk

Jade N. Martinez

Tashayla M. Meyer

Jaycilyn A. Moriasi

Amelia Ontjes

Benjamin A. Patterson

Nakyia L. Pierce

Cahrin A. Pinkston

Noah M. Raigoza

Karcin N. Regier

Jace A. Rimbey

Rubi Rodriguez-Rivas

Zoey R. Shipley

Landry Tatro

Aliah J. Thomas

Lea R. Thompson

Trinity E. Torrez

Ainsley G. Trunkhill

Kaylee R. Unruh

Kimberly Villanueva

Simon C. Wamsley

Micah Wenger

Kyle R. Werth

Elise N. Williams

Harlie D. Wilson

Kaitlin P. Yoder

Emily P. Zeferjahn

Ashley Zheng

Nickolas M. Zizumbo

Regular Honor Roll

3.5 to 3.99 GPA

Kassandra Anderson

Aaron M. Armbrust

Claire Barnes

Michelle Barnum

Ashlie J. Basgall

Tayden R. Beckham

Penelope P. Benitez

James R. Bether

Sara A. Brown

Delaney R. Bruch

Arissa Bueford

Noah Buller

Ella M. Burlie

Chace Carter

Bostyn E. Castor

Bryant J. Childs

Aneesa B. Cornick

Nolyn Cunningham

Claudia R. Cyr

Brittney K. Dauber

Gabriel P. Dingman

Madison T. Enslinger

Jacque J. Farmer

Juan M. Fernandez

Chloe R. Gandy

Makenzie R. Giles

Cassidy Goans

Amanda N. Goering

Alex M. Gorden

Melaina Goss

Riley A. Grabs

Julian R. Graciano

Chloe N. Gresham

Chauntea Grissom

Zachary Hogan

Quintin L. Houston

Evan E. Howard

Shayla C. Johnson

Izabelle M. Jones

Grayci E. Keeler

Elizabeth K. Kipp

Mauryn G. Lehmann

Liberty Limon

Brisa A. Maldonado

Christan Marr

Elexas A. Mathenia

Brooklyn Mayberry

Kendall M. Meininger

Ashlee H. Meyers

Jaydon C. Mickelson

Breanna L. Miller

Malaki M. Miller

Ariana P. Mixon

Mia G. Mungai

Analisia H. Muns

Camille Nece

Lindsay Otto

Sadye Patterson

Steve Puga

Estrella I. Ricario

Ciera R. Rios

Eliana Rivera

Tabitha M. Robertson

Hayley G. Rodriguez

Mason Seitz

Kaylih P. Sellers-Metz

Kylar D. Smith

Kelsi Spann

Zoe D. Tomac

Anthony J. Toms-Chriest

Yazmin D. Vela

Paige M. White

Josie Wintz

Matthew R. Witt

Barrett E. Yoder

Honorable Mention Honor Roll

3.0 to 3.49 GPA

Daekwon C. Armstrong

Jordan D. Bell

Xavier G. Blackburn

Chayne T. Bowen

Belanna C. Bryant

Riley G. Capps

Melody A. Carder

Tyris Chapman

Briana R. Colvin

Jessi A. Conner

Kennedy Crawford

Michael Cullens

Carson L. Deberry

Devin Dilbeck

Katelyn J. Dilbeck

Abrienda M. Eckhoff

Kyra A. Ellis

Cloe Ensz

Dalton Estes

Justin Evans

Nicole A. Faudoa

Reyna L. Flores

Reagan Getman

Michael A. Goering

Lillie Griffith

Jacob M. Gumm

Michael J. Hardcastle

Taiya R. Harris

Kayla A. Henderson

Caleb A. Hernandez

Fernanda L. Hernandez

Christian Hickman

Zachary Hobbs

Dyllan C. Hollingsworth

Zoie R. Jordan

Kamryn Keast

Logan Krase

Maleny S. Maciel

Cassidy R. Mahoney

Migel A. Marquez

Reaghan Martin

Victor Martinez

Nash A. Mayes

Colton N. McCormick

Zarek S. McGuire

Evan J. McKinzie

Ivan U. Mendez

Kahlil A. Mendoza

Mariah M. Moore

Mark A. Moots

Angel A. Morales

Erick Moreno

Kinser Newquist

Graydon Peck

Eliseona Perez

Casey B. Perry

Nataylie Pina

Seamus E. Pope

Marius N. Rate

Riley J. Regier

Ethan M. Reimer

Anthony Rosales

Shanice B. Salsberry

Sarah F. Schwartz

Jack A. Seybert

Gabriel B. Sifuentes

Christopher M. Smith

Jada L. Stevens

Madison Suppes

Lydia R. Swank

Dalton Taylor

Brooke Tiedtke

Kiel D. Trotter

Xayvion P. Walker

Dawson L. Wiens

Aanycia M. Williams

Nathan  Williams III

Britney P. Winkler

Marcella C. Wintamute

Ian M. Zolman